آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار شد

آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش میراث‌آریا، آزمون جامع هماهنگ و سراسری دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری روز جمعه شانزدهم دی ماه در سطح ۳۱ استان و منطقه آزاد کیش و چابهار برگزار شد.

در این آزمون ۵۴۵۵ داوطلب در ۷ دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی جهانگردی، راهنمایان طبیعت‌گردی، راهنمایان زمین گردشگری، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری، کارشناس ارزیابی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری و مدیرفنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری به صورت مجزا و طی دو نوبت از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۱ و از ساعت ۱۱.۳۰ تا ۱۳.۳۰ به سنجش اطلاعات و آموخته‌ها در طول دوره خود پرداختند.

در این میان بیشترین آمار مربوط به دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با تعداد ۱۸۶۸نفر، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی ۱۳۳۰ نفر، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری ۱۰۶۱نفر، راهنمایان طبیعت‌گردی ۹۵۰نفر، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری ۱۷۴ نفر، مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری ۵۳ نفر و راهنمایان زمین گردشگری ۱۷ نفر است.

آزمون جامع گردشگری تهران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی با حضور در محل برگزاری آزمون، با تعدادی از داوطلبان و مجریان در مورد کیفیت برگزاری آزمون به گفت‌و‌گو پرداخت.

گفتنی است متولی این دوره شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و مجری آن شرکت دانش و فناوری بامداد است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *