اصلاحات و تحول مورد قبول حاکمیت است/ هرگونه دو قطبی میان آحاد جامعه به ضرر مردم تمام می شود

به گزارش خبرنگار میراث آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت فرا رسیدن سالروز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، عصر امروز یکشنبه ۱۵ آبان ماه ، با تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف در محل این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست که با عنوان گرامی‌داشت سیزده آبان «دانشگاه، مبدأ تحولات» برگزار شد، مهندس ضرغامی در سخنانی درباره علت تسخیر سفارت آمریکا گفت: آنجا سفارتخانه نبود. لانه جاسوسی و اتاق فرماندهی و عملیات مشترک برای نابودی انقلاب بود. پس از تسخیر لانه، تا حد زیادی اقدامات براندازانه به ویژه در حوزه قومیتی مدیریت و کنترل شد.

ضرغامی افزود: تسخیر لانه، خواست مردم بود. دانشجویان به طور طبیعی از دل مردم جوشیدند و انقلاب دوم را رقم زدند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: تبلیغات نادرست به دنبال آن است که مشکلات اقتصادی را به تسخیر لانه پیوند بزند. هیچ ارتباط معناداری بین این دو مقوله نیست. مدیریت های ناکارآمد در طول این سال ها عامل مشکلات است.

نیاز به آداپتور و پل داریم

سیدعزت‌الله ضرغامی با توجه به مسائل اخیر پیش آمده در کشور گفت: نیاز امروز کشور آداپتور و پل است. دانشجویان مهندسی این مفاهیم را خوب می فهمند. این رفتار فقط مربوط به خواص نیست. بلکه مجموعه های نخبگانی باید با برنامه ریزی این نقش تاریخی را ایفاد کنند.

ضرغامی افزود: هرگونه دو قطبی میان آحاد جامعه به ضرر مردم تمام می شود. در همه ی دو قطبی ها ما طرف مردم هستیم. همان جایی که آمریکایی ها از آن وحشت دارند.

عضو هیأت دولت سیزدهم تشریح کرد: اعتراض و انتقاد در  بستر سالم خود به تغییرات سازنده منجر می شود. تجربه نشان داده که رادیکالیزه شدن فضا، نهایت به بسته شدن آن منجر می شود. در فضای اغتشاش و تخریب؛ هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.

او افزود: معتقدم جوانی که به هر دلیل لب به فحاشی باز می کند، حتماً باید ریشه یابی شود. همان گونه که در روش شهید مطهری در کتاب “علل گرایش به مادی‌گرایی” به این آسیب ها پرداخته شده است.

اصلاحات و تحول مورد تایید حاکمیت است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نظام بن بست ندارد. تغییر در شیوه ها و روش ها، منجر به سقوط دومینووار نظام نخواهد شد.

ضرغامی در تشریح این موضوع ادامه داد: اصلاحات و تحول مورد قبول حاکمیت است. وظیفه نخبگان عملیاتی کردن آن براساس اصول پذیرفته شده انقلاب است.

او در پاسخ به این موضوع که برخی معتقدند اصلاح ممکن است پایه‌های نظام را سست کند افزود: جمهوری اسلامی نهال نوپا نیست. درخت تناوری است که شاخ و برگ و میوه آن دنیا را در برگرفته است.

او افزود: آسیب شناسی و اصلاحات از موضع قدرت است. نظام یک موجود زنده است و قدرت ترمیم دارد.

اختلال بین دهه‌هشتادی‌ها و جامعه

عضو شورای‌عالی فضای مجازی در پایان گفت: فضای مجازی و رسانه های بیگانه، اختلال جدی بین دهه هشتادی ها با بدنه جامعه ایجاد کرده‌اند. مفاهمه با آنان و درک متقابل مطالبات باید دچار تحول اساسی شود.

در ادامه سخنرانی مهندس ضرغامی، دانشجویان به بیان صریح سوالات خود پرداختند و پاسخ‌های خود را از زبان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شنیدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *