عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: توجه به صنعت‌گردشگری پروژه ایران‌هراسی را با شکست مواجه می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران این قابلیت را دارد که سالانه پذیرای ۱۰ میلیون گردشگر خارجی به ویژه از منطقه باشد. پس از حضور این مسافران و گردشگران در کشورمان پروژه ایران هراسی به خودی خود ضعیف می شود، چرا که این مسافران به مثابه سفیرانی هستند که ایران امن و زیبا را به دنیا معرفی می کنند.

محمد صفایی دلویی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با میراث آریا، با اشاره به این که یکی ظرفیت های مهم کشور چه از نظر فرهنگی و اجتماعی و چه از نظر اقتصادی، صنعت گردشگری است، گفت: وابستگی دولت ها طی ۲۰ سال گذشته به درآمدهای نفتی مانع مهم پیش روی رشد اقتصادی کشور بوده است در حالی که ایران دارای پتانسیل های فراوانی برای رشد و توسعه اقتصادی است.

او با بیان این که متاسفانه در سال های گذشته سازمان میراث فرهنگی کشور و امروز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارای محدودیت های ناخواسته برای گردشگران و مسافران هستند، افزود: عبور از این محدودیت ها و موانع مستلزم توجه به مسائل مهمی است که یکی از آن ها توجه مضاعف به کشورهای منطقه و همسایگان است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مسافرت گردشگران از کشورهای منطقه نظیر عمان، بحرین، عراق، کویت، آذربایجان، پاکستان، ترکمنستان و … از راه های هوایی، زمینی، دریایی و ریلی به ایران مزیتی محسوب می شود که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: آماده سازی بستری مناسب برای پذیرش بیش از پیش مسافران از کشورهای همسایه به خودی خود می تواند پیام آور این موضوع در کل جهان باشد که جمهوری اسلامی ایران بر خلاف تبلیغات دروغین دشمنان کشوری امن و آرام است.

صفایی دلویی با اشاره به ضرورت مقابله با پروژه ایران هراسی، گفت: جمهوری اسلامی ایران این قابلیت را دارد که سالانه پذیرای ۱۰ میلیون گردشگر خارجی به ویژه از منطقه باشد. پس از حضور این مسافران و گردشگران در کشورمان پروژه ایران هراسی به خودی خود ضعیف می شود، چرا که این مسافران به مثابه سفیرانی هستند که ایران امن و زیبا را به دنیا معرفی می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شرایط فعلی باید توجه بیشتری به جذب گردشگران از کشورهای منطقه و رشد و توسعه صنعت توریسم درمانی یا گردشگری سلامت بکند، افزود: توریست درمانی از آن جهت باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد که خوشبختانه در ایران هم زیرساخت های خوبی در این حوزه وجود دارد و هم متخصصینی خبره برای ارائه خدمات به مسافران در کشور حضور دارند.

این نماینده مجلس با بیان این که ایران می تواند سالانه ۱۰ میلیارد دلار درآمد از حوزه توریسم درمانی کسب کند، ادامه داد: مسافران خارجی می توانند با قیمتی بهتر به ایران سفر کنند و از خدمات پزشکی با کیفیت بالا و با بهایی کمتر بهره ببرند. بنابراین توریسم درمانی فرصت و رسالتی است که بار اصلی آن بر دوش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *