ویروس کرونا دامان نمایشگاه گردشگری برلین 2020 را هم گرفت

ویروس کرونا دامان نمایشگاه گردشگری برلین 2020 را هم گرفت

نمایشگاه گردشگری برلین 2020 که قرار بود از 14 تا 18 اسفند 1398 برگزار شود، با شیوع ویروس کرونا در اروپا لغو شد.

به گزارش میراث آریا، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا، برگزارکننده‌­های نمایشگاه گردشگری برلین 2020 در روزهای گذشته به این نتیجه رسیده‌اند که بازدیدکننده‌­های کمتری به این نمایشگاه در شهر برلین آلمان سر خواهند زد. روند صعودی شیوع این ویروس طی روز­های گذشته چنان شدت گرفته است که بالاخره دست‌­اندرکاران نمایشگاه گردشگردی برلین امروز شنبه 10 اسفند 98، طی بیانیه‌­ای اعلام کردند که این نمایشگاه که قرار بود از 14 تا 18 اسفند سال 1398 برگزار شود، لغو شده است. در متن این بیانیه، به تاریخ 28 فوریه 2020، آمده است:

«ITB برلین 2020 برگزار نخواهد شد

به خاطر شیوه سریع کروناویروس جدید (کویید 19)، وزارت سلامت فدرال و وزارت اقتصاد فدرال عنوان کرده­‌اند که نمایشگاه ITB برلین لغو شود. عصر امروز مقام سلامت مسئول منطقه شارلوتنبورگ-ویلمرسدورف در برلین محدودیت­‌های بسیار سختگیرانه­‌تری برای برگزاری این رویداد اعمال کرد. به گفته این مقام، یکی از پیش نیازهای اصلی این است که هر شرکت‌­کننده باید به مرکز نمایشگاهی برلین ثابت کند که از منطقه دارای ریسک کرونا نیامده است یا با شخص یا اشخاصی که از یک منطقه دارای ریسک آمده­‌اند، تماس نداشته است. البته برآورده کردن این نیازمندی­‌ها برای مرکز نمایشگاهی برلین امکان‌­پذیر نیست.

مرکز نمایشگاه برلین هفته‌­ها پیش اعلام کرده بود که تصمیم برگزاری یا لغو رویداد­های بزرگ صرفا بر اساس توصیه‌­ها یا دستورالعمل‌­های مقامات متخصص مربوطه گرفته خواهد شد. تنها این مقامات هستند که اطلاعات لازم و دانش فنی موردنیاز برای رسیدن به نتیجه‌­گیری­‌های درست را در اختیار دارند.

دکتر کریستین گوک مدیرعامل مرکز نمایشگاهی برلین GmbH عنوان کرد: «نمایشگاه گردشگری برلین بیش از 10 هزار غرفه‌­دار از 180 کشور مختلف، اهمیت بالایی برای صنعت گردشگری دنیا دارد. ما با جدیت تمام مسئولیت سلامت و امنیت بازدید­کننده‌­ها، غرفه‌­داران و کارکنان را بر عهده داری،. اما با کمال تأسف حالا به این نتیجه رسیده­‌ایم که نمایشگاه ITB برلین 2020 باید لغو شود.»

ولف دیتر ولف رئیس هیئت سرپرستی مرکز نمایشگاهی برلین عنوان کرد: «در تاریخ 54 ساله این رویداد، نمایشگاه ITB برلین و مرکز نمایشگاهی برلین چنین وضعیتی را تجربه نکرده بود. ما از همه غرفه­‌دارها و شرکای سراسر دنیا که در طول چند روز و چند هفته گذشته در کنار نمایشگاه ITB برلین بوده­‌اند تشکر می‌­کنیم. امیدواریم این رابطه سرشار از اعتماد با شرکای ما در بازار تداوم پیدا کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *