پیام تبریک دکتر مونسان به‌‌مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

پیام تبریک دکتر مونسان به‌‌مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

به گزارش روابط عمومی شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و به نقل از میراث آریا در پیام تبریک دکتر علی اصغر مونسان به این مناسبت آمده است:
«نام‌گذاری دهم اردیبهشت ماه به‌عنوان روز ملی خلیج فارس در تقویم ملی کشورمان نشان از اهمیت تاریخی و جغرافیایی این خطه کهن دارد. خطه‌ای که به تعبیر مورخان یکی از مهم‌ترین خاستگاه‌های تمدن بشری است و از دیرباز تاکنون از جایگاهی استراتژیک در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار بوده است.
این روز بزرگ در عین حال یادآور فرازی درخشان از شجاعت ساکنان خطه جنوب است که توانستند با همراهی سپاهیان ایران به بیش از یک قرن سلطه استعماری پرتغالی‌ها بر سواحل خلیج‌ فارس خاتمه دهند و برگ زرین دیگری بر کتاب پربار حماسه‌های ملی این سرزمین بیفزایند.
روز ملی خلیج‌فارس تاکیدی ماندگار بر هویت ایرانی خلیج همیشه فارس است و فراخوانی به وسعت دیروز، امروز و فرداست تا همه نسل‌ها رسالت خود را در پاسداری از این نماد تمدن ایران اسلامی بدانند و برای حفظ نام و گنجینه دستاوردهای آن بکوشند.
وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در مسیر تحقق این رسالت مهم علاوه بر تلاش جدی برای ثبت داشته‌های تاریخی و طبیعی خلیج فارس در سطح ملی و جهانی، پروژه بزرگ موزه منطقه‌ای خلیج فارس را به سرانجام رساند تا ضمن حفظ و معرفی ارزش‌های فرهنگی–تاریخی و جلوه‌های زندگی و همت مردم در این دیار پر افتخار کشورمان، گامی موثر برای توسعه گردشگری منطقه برداشته شود.
روز ملی خلیج فارس را به یکایک ایرانیان و به ویژه اهالی غیور سواحل جنوبی کشور تبریک می‌گویم و برای هم‌وطنان عزیزمان اقتدار و سربلندی روز افزون آرزومندم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *