ابلاغ سامانه خانه مسافر به ادارات کل استان ها

ابلاغ سامانه خانه مسافر به ادارات کل استان ها

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی ، سامانه خانه مسافر به واحد اقامتی با کاربری مسکونی و مالکیت خصوصی اطلاق می شود که براساس ویژگی ها و شرایط هر استان و در چارچوب دستورالعمل حاضر مجوز فعالیت خود را از وزارت اخذ و اقدام به پذیرش و اسکان گردشگران داخلی و خارجی می نماید. انواع واحدهای اقامتی خانه مسافر عبارتند از:
الف) ویلا: ویلاها نوعی واحد اقامتی هستند که دارای حیاط خصوصی بوده و در یک یا دو طبقه و در محیطی آرام و کاملاً محصور، در مناطق ییلاقی، کوهستانی، سواحل دریا و سایر مناطق تفریحی متناسب با اقلیم منطقه واقع شده و دارای نشیمن، پذیرایی، غذاخوری، آشپزخانه، انباری و سرویس بهداشتی و حمام می باشند. در محوطه ویلاها می تواند امکانات ورزشی، استخر و پارکینگ وجود داشته باشد. ویلاها باید دارای نور طبیعی و پنجره ها به فضای باز مشرف باشد، کلیه قسمتها باید با تجهیزات لازم مجهز شود. سیستمهای سرمایش و گرمایش باید متناسب با شرایط اقلیمی و آبوهوایی منطقه بوده و سیستم اطفاء حریق نیز پیشبینی شده باشد.
ب) آپارتمان: آپارتمان نوعی واحد اقامتی مستقل است که کلیه فضاها و امکانات استراحت و پذیرایی در آن پیش بینی شده است و شامل اتاق خواب، حمام، سالن پذیرایی، غذاخوری، آشپزخانه و سرویسهای بهداشتی مناسب بوده و معمولاً با توجه به زیربنای آن در تیپهای مختلف در نظر گرفته میشوند.
ج) خانه: نوعی واحد اقامتی است که در آن علاوه بر اتاق های خواب) البته اتاقهای بدون حمام( دارای نشیمن، پذیرایی و غذاخوری ، آشپزخانه و انباری بوده و سرویسهای بهداشتی و حمام های آن در نشیمن یا محوطه حیاط قرار گرفته است.
د)سوئیت: نوعی واحد اقامتی است که آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و محل خواب آن در یک فضای مشخص و در کنار هم واقع شده و یا داخل سایر واحد های اقامتی مانند آپارتمان، ویلا و منازل شخصی به صورت مجزا قرار گرفته و بخشی از آن مجموعه اقامتی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.