تفاهم‌نامه ایجاد 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری البرز امضا شد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی طی  تفاهمی، ایجاد 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری استان البرز را به صورت پایلوت کشوری متعهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» استاندار البرز و «روح‌الله حسین‌زاده» مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی، در نشستی تخصصی با رویکرد توسعه صنعت گردشگری و معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و صنایع دستی استان البرز با حضور مدیران مربوطه در خصوص ایجاد 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری استان به تفاهم رسیدند.

عبداللهی با اشاره به ضرورت تدوین سند جامع گردشگری در استان، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان باید در اسرع وقت نسبت به احصا و اعلام نقاط گردشگری و بسترهای سرمایه گذاری و حمایت در این بخش اقدام کند.

وی افزود: البرز در حوزه‌های مختلف گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، فرصت‌های متعددی دارد که تاکنون مغفول مانده‌اند از این رو باید با جدیت بیشتری به این امر رسیدگی شود.

استاندار البرز گفت: این تفاهم‌نامه ضمن اینکه تعهد وزارت میراث فرهنگی را در خصوص ایجاد مجتمع‌های ویژه خدماتی همراه دارد، البرز را نیز به نصب تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری استان، مکلف کرده است.

عبداللهی افزود: این رویکرد در راستای پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری بسیار مغتنم است و در البرز همراهی لازم صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است که این مجتمع‌های خدماتی شامل سرویس‌های بهداشتی و خدماتی از این قبیل به همراه امکانات معرفی جاذبه‌های گردشگری استان می‌شوند و به صورت پایلوت کشوری در البرز اجرایی خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *