تفاهم‌نامه مرمت، احیا و بهره‌برداری از عمارت حاج‌رئیس بوشهر به امضا رسید

تفاهم‌نامه مرمت، احیا و بهره‌برداری از عمارت حاج‌رئیس بوشهر به امضا رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و به نقل از میراث آریا ،این تفاهم‌نامه شامگاه امروز دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹ بین اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر (مالک عمارت) و صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان در محل بازارچه صنایع‌دستی مبارکی به امضا رسید.
با امضای این تفاهم‌نامه، اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در خصوص مرمت، احیا، نگهداری و حق بهره‌برداری از بنای تاریخی عمارت حاج‌رئیس را به صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تفویض کند.
همچنین صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برای شناسایی و جذب سرمایه‌گذار و بهره‌برداری، به منظور اجرای این تفاهم‌نامه متعهد است بر اساس قوانین حاکم خود، نظارت بر مرمت و بهره‌برداری بنا را به عهده بگیرد.
عمارت حاج‌رئیس یکی از بناهای ثبتی استان با ۵۰۰۰ مترمربع، ۵ حیاط مرکزی و ۵۰ اتاق است که در سه طبقه به شکل بناهای ترکیبی ساخته شده و در گذشته با کاربری تجاری و مسکونی، در حاشیه خلیج فارس مورد استفاده بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.