عواید کامل فروش صنایع دستی در اختیار تولید کنندگان قرار میگیرد

عواید کامل فروش صنایع دستی در اختیار تولید کنندگان قرار میگیرد

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و به نقل از خبرگزاری عصر ایران ، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی گفت: هنرمندان برای نخستین بار تولیداتشان را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در نمایشگاه ملی صنایع دستی می فروشند تا عواید حاصل از فروش این صنایع دستی نیز در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.
به گزارش ایرنا، امسال شیوع کرونا برگزاری نمایشگاه صنایع دستی را غیر ممکن کرد؛ از این رو معاونت صنایع دستی اقدام به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به صورت مجازی کرد.
معاون صنایع دستی کشور گفت: با توجه به خسارات گستره کرونا به فعالان صنایع دستی، برگزاری این نمایشگاه امکان کاهش بخش کمی از خسارات ناشی از کرونا را دارد و قطعا در صدد اعطای کمک های بیشتری به این هنرمندان حوزه صنایع دستی هستیم.
پویا محمودیان در خصوص خسارات و آسیب های ناشی از شیوع کرونا به صنایع دستی و فعالانه این حوزه گفت: از اسفند ماه سال گذشته تمامی بازارچه های فروش صنایع دستی به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا لغو شد، همچنین صادرات چمدانی این بخش نیز به دلیل نبود گردشگر خارجی در ایران به صفر رسیده است.
معاونت صنایع دستی کشور گفت: به منظور کاهش بخشی از خسارات وارده تصمیم به برگزاری نمایشگاه فضای مجازی برای فروش صنایع دستی گرفتیم؛ در نخستین نمایشگاه صنایع دستی مجازی هنرمندانی از ۳۱ استان کشور محصولاتشان را عرضه کردند.
وی با اشاره به رونمایی از این نمایشگاه در ابتدای دی ماه گفت: گشایش رسمی این نمایشگاه مجازی با حضور نمایندگان و مسئولان مربوطه در صدا و سیما نشان از اهمیت این نمایشگاه برای کشور دارد و در صدد گسترش تبلیغات در فضای مجازی برای آگاه سازی و آشنایی مردم از برگزاری این نمایشگاه هستیم.
محمودیان با اشاره به بستر امن و مطمئن خرید در این سامانه برای علاقمندان به صنایع دستی گفت: برای نخستین بار تولیدکنندگان صنایع دستی بدون پرداخت هیچ هزینه ای اقدام به فروش محصولات شان می کنند ما در نظر داریم عواید حاصل از فروش این صنایع دستی تماماً در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.
معاون صنایع دستی کشور افزود: تاکنون تمام سامانه های فروش صنایع دستی آنلاین با حضور واسطه‌ها اقدام به فروش می کردند، اما در نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی تولیدکنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه می‌توانند اقلام تولیدی شان را به مصرف‌کنندگان و علاقمندان بفروشند.
محمودیان در باره تفاهم‌نامه منعقد شده معاونت صنایع دستی با سازمان پست گفت: بر اساس این تفاهم نامه محموله ها با ۳۰ درصد تخفیف از سوی پست جابجا می شود و یکی دیگر از خصوصیات سرویس، انتقال محصول از درب مرکز تولیدی تا درب منزل خریدار است. بر اساس این نامه نیازی نیست تولید کنندگان برای ارسال محموله پستی صنایع دستی، به اداره پست مراجعه کنند.
او اضافه کرد: سایت مذکور تنها منحصر و محدود به فروش صنایع دستی نیست، بلکه وبینارهای تخصصی این حوزه نیز در این سایت برگزار می‌شود و مرجعی برای اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات حوزه صنایع دستی در فضای مجازی است.
محمودیان در ادامه با اشاره به حضور یک هزار هنرمند در این سامانه برای فروش محصولات صنایع دستی گفت: محدودیتی برای حضور هنرمندان جدید با وجود اینکه افتتاحیه رسمی این سایت آغاز شده وجود ندارد، همچنان هنرمندان می‌توانند برای فروش آثار صنایع دستی شان به این سایت اضافه شوند.
وی در ادامه با اشاره به گستره آسیب های ناشی از کرونا به فعالان حوزه صنایع دستی گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی صنایع دستی، همچنین اعطای تسهیلات به فعالان این حوزه و ارائه انواع و اقسام تسهیلات دیگر و یا کمک های بلاعوض به فعالان این حوزه از جمله کمک های دولت است.
هنرمندان صنایع‌دستی و علاقه‌مندان به این حوزه برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه اولین نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی مراجعه کنند. در این سامانه اطلاعاتی درباره شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی و نیز اخبار مرتبط با این حوزه نمایش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.