قاضی‌زاده هاشمی: حوزه گردشگری دقیقاً به فردی رسانه‌ای مثل مهندس ضرغامی نیاز دارد

قاضی‌زاده هاشمی: حوزه گردشگری دقیقاً به فردی رسانه‌ای مثل مهندس ضرغامی نیاز دارد

به‌گزارش روابط عمومی و به نقل از خبرنگار میراث‌آریا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، عصر امروز سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ در جریان جلسه رای اعتماد به مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان موافق در سخنانی گفت: «آقای ضرغامی به معرفی از سوی بنده یا تعریف من نیازی ندارد. من از باب ادای احترام در این جلسه می‌خواهم کلمات کوتاهی درباره وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کمی هم درباره آقای ضرغامی صحبت کنم.»
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «۲۰۰ نفر از همکاران من به‌عنوان موافق آقای ضرغامی ثبت‌نام کردند که این نشان‌دهنده آشنایی نمایندگان مجلس با سوابق آقای ضرغامی است.»
قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: «شاید این سوال پیش بیاید که چرا فردی با سابقه کار فرهنگی و رسانه‌ای برای این وزارتخانه معرفی شده است؟ من با این جمله موافقم اما آن را کامل نمی‌دانم. اساسا چه کسی گفته که فرهنگ محصور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، در حالی که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌تواند تمدن بزرگ ایران را به دنیا معرفی کند.»
این نماینده مجلس اضافه کرد: «اگر می‌خواهیم فصل جدیدی از انقلاب اسلامی‌مان را به دنیا معرفی کنیم، باید فرهنگ و تمدن خود را بیش از پیش به دنیا نشان دهیم. به نظر می‌رسد که ابزار این معرفی حوزه گردشگری است.»
او در ادامه گفت: «می‌توانیم در برابر دشمنانی که می‌خواهند ما را منزوی کنند، با استفاده از ابزار گردشگری ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی جامعه خود را به دنیا معرفی کنیم. امروز مسئله گردشگری مسئله تبلیغات است و به همین دلیل دقیقا در این حوزه نیاز به فردی رسانه‌ای مانند آقای ضرغامی داریم که با تبلیغات آشنا باشد و بتواند با جهان سخن بگوید.»
نماینده مردم مشهد و کلات در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: «می‌خواهند ما را منزوی کنند، می‌خواهند دیده نشویم، ابزار دیدن شدن ما چیست؟ این است که مردم جهان به این سرزمین بیایند و ظرفیت‌های بزرگ فکری و فرهنگی ما را ببینند و این ابزار سفر است که می‌تواند این کار را انجام دهد.»
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: «وقتی تحریم هستیم و اجازه فروش نفت نداریم. مسیر گشایش کجاست؟ جز سفر و گردشگری است؟ به همین دلیل ما یک فرد استراتژیک برای این وزارتخانه می‌خواهیم. آقای ضرغامی فردی چندوجهی است که نسبت به حوزه دفاعی و مسائل استراتژیک و نیز رسانه آشنایی کامل دارد و اهل تعاملات اجتماعی است.»
این نماینده مجلس ادامه داد: «کسانی که مفهوم امنیت را می‌شناسند و به روابط بین‌الملل و سابقه مهندس ضرغامی را در عرصه‌های مختلف نظام واقف باشند، می‌دانند که این سوابق برای او این ظرفیت را ایجاد کرده که یک شخصیت چندوجهی باشد که هم موضوع دفاع را بفهمد و هم حوزه مسائل استراتژیک را بداند، رسانه را بشناسد، اهل تعاملات اجتماعی باشد و در دولت‌های مختلف با وزارتخانه‌های گوناگون تعامل داشته باشد و پیشران فرهنگ تمدن‌سازی و اقتصاد کشور باشد.»
قاضی‌زاده هاشمی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: «باید استقبال کنیم از هوشی که در انتخاب چنین شخصیتی به خرج داده شد. در گذشته برای اداره این وزارتخانه صرفا افراد تک بعدی منصوب می‌شدند و یا افراد سیاسی بودند و این وزارتخانه یک حیاط خلوت برای دولت‌های گذشته به حساب می‌آمد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.