نمایشگاه بسیار خوبی در شرایط کرونا برگزار شد/میراث‌آریا باید خبرگزاری مرجع باشد

نمایشگاه بسیار خوبی در شرایط کرونا برگزار شد/میراث‌آریا باید خبرگزاری مرجع باشد

به گزارش روابط عمومی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی و به نقل از میراث آریا ، دکتر علی‌اصغر مونسان روز جمعه ۸ اسفند ۹۹ در حاشیه بازدید از نمایشگاه، گفت: «در ساعات پایانی روز آخر نمایشگاه بعد از سفری که با هیئت ونزوئلایی داشتم، فرصت شد تا از نمایشگاه بازدید کنم و انصافاً نمایشگاهی که در شرایط کرونا برگزار کردیم، نمایشگاه بسیار خوبی از کار در آمد. دیدارها و صحبت‌هایی که با غرفه‌دارها داشتیم نشان از موفقیت نمایشگاه داشت.»
او افزود: «یکی از مهم‌ترین اهداف امسال ما این بود تا نشان دهیم بخش گردشگری کشور هنوز زنده و پویا است.»
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد: «ارتباط بسیار خوبی بین استان‌های مختلف، آژانس‌ها و مجموعه‌های گردشگری ایجاد شده که امیدوارم با رعایت مردم بتوانیم ایام نوروز خوبی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم.»
او اضافه کرد: «تقاضای ما این است تا زمان موعد، مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا به امید خدا بتوانیم نوروز خوبی داشته باشیم.»
دکتر مونسان عنوان کرد: «در این نمایشگاه غرفه‌های صنایع‌دستی نیز بسیار پویا بودند و امید دارم که آن‌ها هم توانسته باشند بعد از مدت‌ها فروش خوبی داشته باشند. ساعات پایانی روز آخر نمایشگاه تعداد بازدیدکنندگان قابل توجه است.»
او در خصوص شرایط سفرهای نوروزی، اعلام کرد: «با ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین کمیته امنیتی‌اجتماعی وزارت کشور با حضور دستگاه‌های مختلف، توافقاتی کردیم، در ستاد با حضور رئیس‌جمهوری توضیحات ارائه شده تصویب شد. بنابراین امیدوارم در همان چارچوبی که توافق کردیم، بتوانیم نوروز را برگزار کنیم، شاهد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشیم و بتوانیم سفر هوشمندانه و سالم را تحقق ببخشیم.»
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص سفر وزیر گردشگری ونزوئلا به ایران، اظهار کرد: «پیرو صحبت‌هایی که با وزیر گردشگری ونزوئلا داشتم، احساس کردم که می‌شود روابط گردشگری بین دو کشور را ارتقا داد، اگر بتوانیم بخش گردشگری را رونق بدهیم عواقب و عواید آن بخش‌های دیگر را هم شامل می‌شود.»
او گفت: «آن‌ها ظرفیت‌های خوبی در بخش طبیعت‌گردی دارند،تورهای لوکس ما که به سمت آفریقا می‌روند، از این پس می‌توانند ونزوئلا را نیز انتخاب کنند. جنگل‌های آمازون و حیات‌وحشی که آن‌ها دارند بسیار جذاب است، ضمن این‌که هزینه‌های سفر به ونزوئلا از آفریقا کمتر است.»
دکتر مونسان افزود: «در مقابل، ما هم دارای جاذبه‌های بسیاری هستیم. چهارفصل بودن ما یک مزیت بزرگ است. قرار شد ما یک تور آشناسازی برای بخش دولتی و غیردولتی داشته باشیم، خوشبختانه این تور با حضور هیئت ونزوئلایی در ایران شروع شد.»
او ادامه داد: «برای این‌که کویر را نشان آن‌ها بدهیم و امکاناتی که در آنجا داریم در این تور کرمان را انتخاب کردیم که هیئت ونزوئلایی از آن رضایت زیادی داشتند. در کرمان اقامت در کویر و تور ستاره‌شناسی داشتیم که بسیار خوب بود. اصفهان را هم به‌عنوان سمبل گردشگری تاریخی و فرهنگی انتخاب کردیم.»
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص وضعیت خبرگزاری میراث‌آریا، عنوان کرد: «آقای بای زحمات زیادی برای گرفتن مجوزهای قانونی این رسانه کشید. اما آنچه مهم است اثرگذاری این مجموعه است، هرزمانی که این خبرگزاری مرکز دریافت اطلاعات مردم کشور در این حوزه شد، بدانید که خبرگزاری میراث‌آریا موفق بوده است، امید دارم که دکتر بای بتواند در حوزه روابط‌عمومی این کار را بکند و ایمان دارم این کار دشواری برای دوستانی که در این خبرگزاری فعال هستند، نیست و مهارت آن را دارند.»
او اضافه کرد: «این خبرگزاری اگر بیش از وزارتخانه، مرجع تولید اخبار در کشور باشد و حداقل بخش اقتصاد و فرهنگ را پوشش دهد، آن‌وقت می‌توان گفت که موفق است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.