نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران بازدید عمومی ندارد

نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران بازدید عمومی ندارد

به نقل از ایرنا ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهانگردی گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی به صورت کاملا تخصصی برگزار می‌شود و بازدید حضوری عمومی و مردمی ندارد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایشگاه (تخصصی) گردشگری و صنایع‌دستی تهران با شعار «سفرهای ایمن و مسئولانه» از امروز سه‌شنبه (پنجم اسفند ۹۹) افتتاح شد و به مدت چهار روز تا هشتم اسفند در محل دائمی نمایشگاه‌ها در تهران ادامه دارد.
علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا اعلام کرده است‌: برگزاری هرگونه نمایشگاه در صورتی که تخصصی باشد فقط برای حضور متخصصان مربوطه امکان‌پذیر است و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی برای عموم مردم آزاد نیست و فقط متخصصان مربوط به آن حوزه می‌توانند در نمایشگاه حاضر باشند.
خشایار نیکزادفر روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی آغاز به کار می کند به صورت کاملا تخصصی برگزار می‌شود و صرفا از بخش‌های خدمت‌دهنده گردشگری کشور دعوت شده است و به هیچ عنوان بازدید عمومی برای حضور مردم در نظر گرفته نشده است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهانگردی افزود: در این نمایشگاه شیوه‌های نوین خدمات گردشگری در دوران کرونا به نمایش گذاشته می‌شود همچنین خدمات دهندگان گردشگری در این سه روز تجربیات خود در دوران کرونا را با یکدیگر تبادل می‌کنند و علاوه بر آن دوره‌های آموزشی گردشگری در دوران همه‌گیری طراحی شده، که برگزار می‌شود.
نیکزاد فر با تاکید بر اینکه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی امسال کاملا تخصصی است، افزود: مخاطب این نمایشگاه فعالان تخصصی حوزه گردشگری و صنایع‌دستی هستند و فضای نمایشگاه با رعایت ضوابط و شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی کرونا طراحی شده است.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه که صاحبان مشاغل و تاسیسات گردشگری حضور دارند شیوه نامه های نوین مقابله با ویروس کرونا در اماکن و تاسیسات گردشگری آموزش داده می‌شود تا در دوران کرونا و پساکرونا این اصول و ضوابط را اجرا و رعایت کنند.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهانگردی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع کرونا این دوره از نمایشگاه بازدیدکننده عمومی و مردمی ندارد و تبلیغات و دعوت عمومی هم انجام نشده است، علاقه‌مندان و مردم و خبرنگاران و گزارشگران هم می‌توانند این نمایشگاه را در سایت به صورت غیرحضوری و برخط بازدید کنند
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهانگردی بیان کرد: مردم و گردشگران از ارکان اصلی گردشگری و باعث دلگرمی فعالان حوزه گردشگری هستند اما امسال برای رعایت سلامت عمومی مردم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی این نمایشگاه به صورت محدود و مخاطب تخصصی برگزار شد و امیدواریم در دوره های بعدی و رویدادهای دیگر با عبور از همه گیری ومهیا شدن شرایط بتوانیم حضور مردم و علاقه مندان به صنعت گردشگری و گردشگران را شاهد باشیم.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی صبح امروز (سه شنبه، پنجم اسفند) با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و میهمانان ویژه این مراسم از جمله برخی سفرا و فعالان صنعت گردشگری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.
این نمایشگاه که برای نخستین بار به دلیل شرایط ویژه کرونا با شرایط خاص برگزار می شود در چهار سالن آماده اطلاع رسانی در خصوص موضوعات گردشگری و صنایع دستی است. در این نمایشگاه که حدود ۱۶۰ شرکت فعال در حوزه گردشگری حضور دارند سه سالن به حوزه گردشگری و یک سالن به صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.