وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیام تبریک به هم‌وطنان مسیحی تأکید کرد ترویج فرهنگ صلح و دوستی در سال نوی میلادی 10

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیام تبریک به هم‌وطنان مسیحی تأکید کرد ترویج فرهنگ صلح و دوستی در سال نوی میلادی 10

 وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی سالروز ولادت پیامبر مهربانی حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نوی میلادی را تبریک گفت.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در پیام دکتر علی‌اصغر مونسان به این مناسبت آمده است:

«خجسته سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) نیک بهانه‌ای است برای نزدیکی و یکدلی هرچه بیشترِ خداپرستان و میلیون‌ها پیروان آن حضرت در سراسر جهان.

میلاد حضرت مسیح (ع) همچون میلاد حضرت محمد (ص) یکی از مهم‌ترین عوامل همبستگی جهانی در میان یکتاپرستان جهان به‌عنوان یک جامعه عظیم  دارای تنوع فرهنگی است. این خجسته زادروز فارغ از تفاوت‌های نژادی از جانب تمام خداپرستان جهان محترم شمرده شده و در تمام جوامع ارج نهاده می‌شود.

یکی از ویژگی‌های برجسته ایام سالِ نوی مسیحی  توجه به ارزش‌های معنوی است، و چه نیکوست که این تجلی روح خداوندی در تندیس عیسی علیه‌السلام دلیلی برای جشن و سرور جامعه مسیحیت باشد.

سال نو میلادی با موجی از شور و هیجان و اشتیاقی که همراه دارد بیش از پیش سبب نزدیکی و همدلی مسیحیان جهان می‌شود و مجالی است برای احیای پیام‌های متعالی و شیوه زندگانیِ آن حضرت و انگیزه‌ای برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی در جهان.

خجسته زادروز حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال 2020 میلادی را به مسیحیان جهان، به‌ویژه هم‌وطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت می‌گویم و سالی سرشار از مهر و مودت برای تمام ملت‌ها در سایه عمل به آموزه‌های تعالی‌بخش ادیان الهی، آرزومندم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.